Dažai, dekoratyvinis
tinkas, gruntas

Didmeninė ir mažmeninė prekyba apdailos medžiagomis

Dažai, impregnantai ir lakas medienai

Jau nuo senų laikų viena populeriausių statybinių medžiagų yra mediena. Todėl siekiant išsaugoti jos grožį ir funkcionalumą, būtina nuolat ją prižiūrėti.

Mūsų impregnantai, dažai ir lakai padės jums tai tinkamai padaryti.

Dažai medienai Lakas medienai Medienos impregnantai
layer_23.png

Acrylex KOMPAKT

Acrylex KOMPAKT

Tiksotropinė medienos dažyvė acrylex KOMPAKT skirta dažyti medinius paviršius lauke ir viduje – fasadams, pertvaroms, durims, langams,  tvoroms, stogo pakalimams  ir kt. Dažyvė skirta dekoratyvinei medienos apdailai. Sudėtyje yra veikliųjų medžiagų, saugančių medieną nuo pelėsių, pamėlynavimo ir atmosferos poveikio. Dažyvės sudėtyje esantis UV filtras padidina apdoroto paviršiaus atsparumą UV spinduliams. Dažyvė acrylex padengia paviršių elastinga, silpnai pagelstančia ir gerai su paviršiumi sukimbančia plėvele.

Savybės: Silpnas kvapas,  saugo medieną nuo pūvimo pelėsių, mėlynavimo ir atmosferos poveikio.

 

Paviršiai: Ypač tinka obliuotam mediniam paviršiui, ant kurio geriausiai išryškėja laką primenanti gaminio plėvelė. Tinka ir pjautinei medienai. Netinka grybinių ydų ir kenkėjų pažeistai medienai.

 

Paviršiaus paruošimas: Apdorojamas medinis paviršius turi būti švarus, kokybiškas ir nepažeistas grybinių ydų (puvinio, pelėsio ir pamėlynavimo). Visais apdorojimo etapais mediena turi būti sausa, ne didesnio kaip 20% drėgnio.

Paviršiaus valymo būdą reikia rinktis atsižvelgiant į teršalų pobūdį (dulkės, suodžiai, pelėsiai, organinės kilmės teršalai). Nepatartina medienos valyti tokiais būdais, kurie gali ją pažeisti (pvz., smėliasrove).

Kad gruntas geriau įsigertų į paviršių, šiurkščiu šepečiu arba plaudami pašalinkite seną atšokusios medienos apsaugos priemonės sluoksnį ir suirusį arba papilkėjusį medienos sluoksnį.

Visiškai pašalinkite senų paviršiaus dažų (aliejinių, alkidinių arba lateksinių) sluoksnį mechaniniu (gremžtuku, šiurkščiu šepečiu), terminiu (karštu oru, infraraudonaisiais spinduliais) arba cheminiu būdu (dažų šalinimo priemone). Tai užtikrins

tolygų atspalvį, kai paviršius bus padengtas medienos apsaugos priemone.

 

Gruntavimas:  Iki tolesnio paviršiaus apdorojimo etapo mediena turi būti visiškai išdžiūvusi.

Norint kuo geriau apsaugoti naują arba anksãiau dažytą paviršių (prieš tai nuo jo turi būti nuvalyti seni dažai) ir užtikrinti tolygų atspalvį, pirmiausia reikia nugruntuoti jį 1-2 bespalvio acrylex alkidinio medžio apsaugos grunto sluoksniais. Paviršių denkite praėjus ne mažiau kaip parai po gruntavimo.

Ypač kruopščiai apdorokite medinių lentų galus – įmirkykite juos iki įsotinimo.

Paviršių gruntuoti pradėkite kuo anksčiau. Delsiant apdoroti paviršių, kai medieną ilgai veikia nepalankios oro sąlygos, priemonė į medinį paviršių įsigers prasčiau.

 

Dengimas: Prieš dengiant apdailos sluoksnį reikia palaukti, kol gruntinis sluoksnis bus pakankamai išdžiūvęs.

Denkite paviršių 2-3 dažyvės sluoksniais, anksčiau alkidine dažyve acrylex KOMPAKT padengtam paviršiui atnaujinti pakanka vieno dažyvės sluoksnio.

Kiekvienas kitas apdailos sluoksnis atspalvį daro tamsesnį, blizgesnį ir patvaresnį. Paviršius bus atsparesnis saulės spindulių poveikiui, jei vietoj šviesesnių bus naudojama tamsesnių atspalvių dažyvė.

 

Sunaudojimas: 80-120 gr/m2, obliuotai medienai

                                              100-200 gr/m2, pjautinei medienai 

Džiūvimas: ­ Po 3-4  val. nekimba dulkės, po 24 val. galima dažyti kitą sluoksnį.

Įrankių valymas: Vaitspiritu.

Laikymo sąlygos: Vėsiai ir sausai, sandariai uždarytuose indeliuose, saugoti nuo tiesioginių saulės spindulių.

 Saugoti nuo vaikų!

Tinkamumo naudoti terminas: 36 mėn. nuo pagaminimo dienos.

Pakuotė: 1 litras,3 litrai, 10 litrų metaliniai indai.

 

Pirmoji pagalba: Dažyvei patekus į akis – praplauti akis dideliu kiekiu vandens, ant odos – nuplauti vandeniu su muilu. Prisikvėpavus garų – nukentėjusįjį išvesti į gryną orą. Prarijus – kreiptis į gydytoją.